Tusze do drukarek – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

zamienne tusze do drukarek

Każdy użytkownik drukarki zwraca szczególną uwagę na koszty eksploatacji. W bardzo wielu firmach koszty wydruku przekraczają nawet cenę samej drukarki, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie.

Koszty eksploatacji od a do z

Przy zakupie nowego sprzętu drukującego warto zwrócić uwagę na to, ile kosztują oryginalne tusze do drukarek i zamienniki Dr Tusz, które w dzisiejszych czasach cieszą się dużym zainteresowaniem. Oprócz samej ceny liczy się także dostępność materiałów eksploatacyjnych, wydajność oraz jakość wydruku. Pamiętać należy o tym, że najtańsze zamienniki dostępne na rynku znacząco pogorszą jakość drukowanych dokumentów i zdjęć. Tańsze tusze do drukarek oznaczają również mniejszą wydajność, dlatego też w wielu przypadkach oszczędności są tylko pozorne ponieważ toner trzeba będzie częściej wymieniać.

Szybkość druku

W bardzo wielu firma liczy się nie tylko jakość wydruków, ale również szybkość druku. Najszybsze wydruki można osiągnąć na porządnych drukarkach laserowych, ale tylko pod warunkiem, że korzysta się z oryginalnych tuszy do drukarek. Producenci przy swoich sprzętach podają zawsze prędkość wydruków na jedną minutę. Pamiętać należy jedna o tym, że wartość ta dotyczy wydruków w najszybszym trybie i przy oryginalnych tuszach. Najlepsze drukarki laserowe są w stanie wydrukować nawet powyżej 40 stron na minutę.

Jakość wydruku – kiedy ma znaczenie?

Jeżeli drukowane są głównie dokumenty tekstowe, to wówczas jakość wydruków nie ma żadnego większego znaczenia, dlatego też oryginalne tusze do drukarek można zastąpić zamiennikami. Jednak, gdy w grę wchodzą profesjonalne fotografie to wówczas, aby uzyskać satysfakcjonujący poziom warto postawić na oryginalne tusze. Przy wydrukach warto zwracać uwagę na ilość zasobników koloru oraz na rozdzielczość druku. Najlepszym rozwiązaniem są drukarki, które posiadają 4 oddzielne kolory z palety barw CMYK.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie biura i gabinetu i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *