Papier ksero o różnej gramaturze

We współczesnych czasach kserowanie oraz drukowanie dokumentów jest bardzo powszechne. Czynność tę wykonuje się nie tylko w biurach czy punktach ksero, lecz także w szkołach, na uczelni oraz w domu. Jaki zatem wybrać papier do drukowania oraz kserowania dokumentów?

Tani papier ksero w wielu odsłonach

Dziś wybór papieru służącego do kserowania oraz drukowania ważnych dokumentów jest ogromny. Można go zakupić nie tylko w sklepach z artykułami biurowymi, lecz także wielu marketach.

Niemniej nie każdy rodzaj papieru idealnie nadaje się do kserowania czy drukowania poszczególnych dokumentów. Papier powinien być zawsze dobrze dobrany do rodzaju dokumentu.

Drukując pomoce naukowe, na uczelnię lub do szkoły, można użyć standardowego papieru o gramaturze 80g/m2. Papier ten nie jest ani zbyt miękki, ani za twardy, a wydrukowane na nim materiały można przechować przez długi czasu.

Podział papieru ksero ze względu na gramaturę

Dostępny na rynku papier ksero charakteryzuje się tym, że posiada rozmiar A4 oraz zróżnicowaną grubość. Wyróżnia się:

  • papier standardowy – oznaczony gramaturą 80g/m2.Jest on przeznaczony do drukowania standardowych dokumentów
  • papier ozdobny – posiadający gramaturę 100g/m2, który to jest troszkę grubszy od standardowego papieru. Służy on do drukowania oraz kserowania ważnych dokumentów, które chcemy w nienagannym stanie przechować przez długi czasu.
tani papier ksero

Jeżeli chcemy wydrukować zaproszenia, broszury oraz ozdobne kartki np. z życzeniami, to powinniśmy użyć papieru ksero o gramaturze minimum 120g/m2. W wielu przypadkach najlepiej sprawdza się papier o gramaturze 200 g/m2.

Dzięki bogatej ofercie każdy klient zainteresowany zakupem może wybrać papier idealny dla swoich potrzeb, a tani papier ksero dostępny jest w sklepie Ofisfera.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie biura i gabinetu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.