Jak wybrać segregatory na dokumenty?

Warto mieć świadomość, że obecnie wybór segregatora biurowego nie jest tak łatwym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest bardzo duża liczba produktów, co zdecydowanie nie ułatwia zadania. Jakie kwestie powinno się uwzględnić wybierając segregatory na dokumenty?

Odpowiedni format segregatora

Rekomendowane jest przed zaopatrzeniem się w segregatory biurowe zweryfikować, jakiej wielkości są dokumenty, które będą w nich umieszczane. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że przeważnie korzysta się z segregatorów w formacie A4 i A5. Godny uwagi jest również fakt, że dokumenty mogą być wpinane zarówno w koszulkach, jak i bez nich.

Szerokość grzbietu segregatora

Kolejną istotną kwestią, jaką powinno się uwzględnić przed podjęciem decyzji o zakupie jest liczba dokumentów, która będzie przechowywana w poszczególnych segregatorach. Pozwoli to konsumentowi na określenie właściwej szerokości grzbietu omawianego produktu. Jak wiadomo im szerszy będzie segregator, tym większą liczbę dokumentów będzie można w nim zmieścić.

Mechanizm ringowy

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na liczbę dokumentów, która zmieści się w danym segregatorze wpływ będzie miał także rodzaj mechanizmu wykorzystywanego do ich wpinania. Godny uwagi jest fakt, że obecnie zdecydowanie największą popularnością cieszy się zapięci ringowe. Umożliwia ono bowiem użytkownikowi na wpinanie wybranych przez siebie dokumentów do odpowiednich pierścieni. Dostępne na rynku segregatory na dokumenty (oferta Biurfan) mają wspomniane mechanizmy ringowe w kształcie liter D oraz O.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie biura i gabinetu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.