Czy warto posiadać pieczątkę firmową?

Wyrobienie pieczątki firmowej wymaga przemyślenia tego, jakie informacje chcemy na niej zawrzeć, a także wybór wzoru. Jednak zdecydowanie jest to przyrząd firmowy, który warto posiadać – choćby jako zamiennik dla ulotek czy wizytówek reklamowych.

Jak wyrobić pieczątkę firmową?

W kraju można znaleźć ogromną ilość punktów, która zajmuje się produkcją pieczęci dla mniejszych i większych firm. Wiele z nich oferuje także darmowe projektowanie, co ma wiele zalet. Pracownicy tego typu przedsiębiorstw posiadają bowiem duże doświadczenie między innymi w zakresie dopasowywania wielkości czy rodzajów czcionek, a także dodatkowych elementów ozdobnych.

Wystarczy wyszukać w najbliższej okolicy zakład tego typu lub zamówić pieczątkę online. W tym drugim przypadku należy jednak szczegółowo zapoznać się z ofertą danej firmy, a także dostępnymi w internecie ocenami. Jeśli nie są one zbyt obiecujące – lepiej zdecydować się na wykonanie usługi gdzie indziej.

O czym pamiętać?

Przede wszystkim – aby była czytelna. Tylko dobrej jakości, idealnie wycięte literki rozmieszczone w odpowiednich odległościach od siebie pozwolą uzyskać odpowiednią jakość po odbiciu pieczęci na kartce. Z tego względu, o ile to możliwe, dobrze jest obejrzeć przykładowe prace danego zakładu lub poprosić o próbki.

Decydując o kolorze pieczęci, mamy dość dużą dowolność, jednak warto zdecydować się na ciemny kolor, na przykład czarny lub granatowy. W ten sposób mamy pewność, że dane na niej zawarte będą czytelne nawet w przypadku dość ciemnego papieru.

Wszelkie elementy ozdobne nie mogą przytłaczać części informacyjnej – stanowią jedynie dodatek. Emblemat dobrze jest umieścić w którymś z górnych rogów – z reguły praktykuje się lewą stronę, choć nie jest to konieczność. Przed stworzeniem pieczątki na www.drtusz.pl/pieczatki-c-227.html należy sprawdzić poprawność danych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie biura i gabinetu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.