Sposoby na przechowywanie dokumentów

Każdy z nas posiada w domu szafkę lub szufladę, w której trzyma wszystkie niezbędne dokumenty. Chodzi m.in. o umowy z bankami, faktury, paragony, blankiety do spłat itp. Jak się okazuje niewiele osób jednak potrafi utrzymać w tego typu dokumentacji porządek i w momencie, kiedy któryś dokument jest w jakimś celu niezbędny, rozpoczyna się przeczesywanie szaf celem jego odnalezienia. Aby uniknąć takich sytuacji warto zadbać o porządek w wyżej wspomnianych, a w tym niekwestionowanie pomoże nam kilka dostępnych na rynku produktów.

Od czego zacząć robienie porządków w dokumentach?

Odpowiedź brzmi – od zakupienia potrzebnych rzeczy. Niewątpliwie przydadzą nam się segregator, teczka z przegródkami, którą zamówisz na Biurwa.pl oraz zwykła teczka tekturowa. Kiedy zaopatrzymy się już w powyższe produkty, kolejnym etapem powinno być przejrzenie całej dokumentacji, którą posiadanie i oddzielenie jej na ta aktualną i tą, która do niczego nie będzie nam potrzebna. Rzecz jasna tej ostatniej powinniśmy się pozbyć.

Jak poukładać dokumentację?

Najlepszym sposobem na ułożenie dokumentów jest podzielenie ich tematycznie. Na osobną kupkę warto odłożyć umowy z bankiem, na kolejną polisy ubezpieczeniowe i następnie faktury oraz paragony. Każdy rodzaj dokumentów wkładamy do osobnej przegródki lub folii w segregatorze i opisujemy czego dotyczy. W ten oto prosty sposób zaprowadzamy ład i porządek, w którym zdecydowanie łatwiej jest się nam odnaleźć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie biura i gabinetu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.