Rodzaje pieczątek i ich zastosowanie

Pieczątki stały się nieodzownym elementem nie tylko prowadzenia działalności gospodarczej, gdzie służą do oznaczania różnego rodzaju dokumentów, ale również w typowo biurowej pracy, gdzie celem ich wykorzystywania jest lepsza organizacja i automatyka pracy. Jakie dokładnie są najpopularniejsze typy pieczątek i do czego są wykorzystywane?

Firmowe pieczątki automatyczne

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem pieczątek są te, które wykorzystywane są przez różnego rodzaju działalności gospodarcze. Są to pieczątki automatyczne, na których znajduje się podstawowa informacja dotycząca danej firmy. Służą one nie tylko do stemplowania ważnych dokumentów, ale wykorzystywane są również bardziej zaawansowane pieczątki graficzne jako element marketingowy, który wzbudza zainteresowanie klientów, a także poczucie prestiżu.

Pieczątki datowe

Zupełnie innym rodzajem są pieczątki datowe. Ich jedyną funkcją jest nanoszenie na danym dokument aktualnej daty. Wydawać by się mogło, że tak trywialna i łatwa do zrealizowania rzecz, jak podanie daty nie wymaga stosowanie pieczątek. W przypadku konieczności podpisania datą jednego lub dwóch dokumentów może i tak, jednak gdy ma się ich na biurku setki, a nawet tysiące, pieczątka w formie datowania staje się wręcz bezcennym narzędziem biurowym.

Często wykorzystywana jest ona w przypadku realizowania różnego rodzaju korespondencji, ale także przy wystawianiu różnego rodzaju dokumentów handlowych, na których musi się znaleźć dodatkowo data w formie pieczątki.
Wszędzie tam, gdzie taka informacja jest potrzebna, pieczątka datowa poprawia w znaczący sposób jakość i szybkość wykonywanej pracy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie biura i gabinetu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.