Rodzaje bindownic

Bindownica to podstawowe wyposażenie każdego biura i filmy. Bindowanie jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na oprawianie dokumentów za pomocą odpowiednich grzbietów. Zatem jakie mamy rodzaje bindownic i jakich firm będą odpowiednie?

zdjęcie bindowinicy Fellowes

Na zdjęciu: bindownica Fellowes ze strony https://www.biurowezakupy24.pl/Bindownice

Przed zakupem bindownicy biurowej należy się zastanowić jaka będzie nam potrzebna, czy mamy małą, czy dużą firmę. Ilu stronicowe dokumenty zazwyczaj będziemy bindować? Do wyboru mamy także pięć opraw: grzebieniowa, drutowa, kanałowa, termobindownice i oprawy ręczne.

Najbardziej popularna bindownica biurowa to ta z oprawą grzebieniową oraz drutową. Bindownice z oprawą grzebieniową przeznaczone są do małych biur. Podstawowe modele bindownic w tej oprawie są przeznaczone do małego nakładu pracy. Natomiast bindownice z oprawą drutową będą już odpowiednie dla większych firm. Maksymalna grzbietem drutowym możemy łączyć nawet 120 kartek. Większość z nich posiada też elektryczny moduł dziurkujący, dzięki czemu praca postępuje dużo szybciej niż w przypadku bindownic ręcznych. Natomiast oprawa kanałowa wykorzystywana jest głównie do oprawy prac licencjackich, magisterskich i doktorskich. Maksymalna grubość dokumentu to 300 kartek. Taka bindownica polecana jest głównie dla szkół i uczelni.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyposażenie biura i gabinetu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *